Łącko – 29.05.2022

Papieska intencja (maj) – O wiarę dla młodych. Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie. (Czerwiec) – Za rodziny. Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

Intencja parafialna: Módlmy się za nowych kapłanów wyświęconych wczoraj dla naszej diecezji. Módlmy się w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii obchodzących rocznice święceń: ks. prał. Józef Trzópek – 55; ks. dr Czesław Noworolnik – 32; ks. Rafał Płaczek – 20; ks. Włodzimierz Chwałek – 17; ks. Jan Kurek – 1.

 

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to Niedziela Synodalna. W następną Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; zakończenie nabożeństw majowych;

– środa, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika;

– piątek, 3 czerwca – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników;

 1. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w nabożeństwach majowych w kościele w Łącku i w kaplicy na Szczereżu. Dziękujemy także wszystkim, którzy gromadzili się przez cały maj przy kapliczkach i w domach rodzinnych. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok dbają o utrzymanie i przybranie kapliczek. Dzielimy się z wami jednak smutnym spostrzeżeniem, że bardzo mało parafian przychodziło na nabożeństwa majowe, a dzieci i młodzież prawie w ogóle się nie pojawiały. Wiemy, że wiele osób odprawia nabożeństwa przy kapliczkach. Tym wszystkim osobom dziękujemy. Trzeba jednak, aby każdy w sumieniu odpowiedział sobie na pytanie, czy naprawdę Matka Boża jest ważna w jego życiu. W środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa odprawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 17.45.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek, I Czwartek i I Sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź codziennie rano od 6.00 i po południu od 17.00. W kaplicy na Szczereżu spowiedź w piątek od 15.30. Dzieci z klas III, IV, V i VI zapraszamy do spowiedzi w środę od 17.00; dzieci i młodzież z klas VII i VIII w czwartek od 17.00; w piątek od 17.00 zapraszamy młodzież starszą i dorosłych.

– W Pierwszy Czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. W czasie adoracji będziemy modlić się szczególnie za kapłanów i w intencji nowych powołań z naszej parafii.

– W Pierwszy Piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii św. wygradzającej za grzechy własne i całego świata. W tym dniu modlitwą i ofiarami wspieramy misje święte. Nabożeństwo dla młodzieży i dorosłych z modlitwą wstawienniczą o godz. 20.00. W zakrystii lub w kancelarii można składać intencje modlitewne.

– W Pierwszą Sobotę miesiąca zachęcamy do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkie mamy w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące o dar potomstwa. Po Mszy św. rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo dla mam oczekujących narodzin swoich dzieci i rodziców starających się o dar potomstwa.

 1. Odwiedziny chorych z Komunią św.: ks. Rafał w środę od godz. 12.00, ks. Włodzimierz i ks. Jan w czwartek od godz. 14.00; ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30.
 2. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w I sobotę miesiąca (4 czerwca) o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 3. Gorąco dziękujemy Andrzejowi Talarowi, Józefowi Rompalskiemu, Krzysztofowi Rompalskiemu, Łukaszowi Rompalskiemu za to, że przez cały miesiąc maj rano przed Mszą św. wygrywali na chwałę Maryi pieśni z wieży naszego kościoła. Bóg zapłać za podtrzymanie tak pięknej tradycji.
 4. We wtorek w Domu Katechetycznym odbędzie się egzamin z wiedzy religijnej przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Na egzamin zapraszamy w następującym porządku: o godz. 15.30 (kl. 7a z Łącka i kl. 7 z Maszkowic); o 16.30 (kl. 7b z Łącka i kl. 7 ze Szczereża). W miarę możliwości na egzamin zapraszamy także rodziców.
 5. W środę po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie dla kandydatów na aspirantów z klas drugich i trzecich. Serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami. Spotkanie dla chłopców ze Szczereża będzie w piątek o 15.00.
 6. W piątek o godz. 21.00 młodzież z naszej parafii wyjeżdża na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Uczestników tego wydarzenia zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 7. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne: Inwestycje parafialne Łącko nr: 274, 331, 565, 792; Świętojańskie Dni Rodzin

Łącko nr 565, Czerniec nr 195

 1. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi wejściowych, gdyż w przypadku deszczu może dojść do zalania kościoła.
 2. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 3. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Adrian Krzysztof POTONIEC z Jazowska i Katarzyna Edyta TWARDOWSKA z Maszkowic-Zawodzie (1);

Łukasz Szczepan POGWIZD ze Szczereża i Magdalena PISZCZEK z Tylmanowej (1);

Patryk Szymon SŁOWIKOWSKI z Obidzy i Weronika Monika PIKSA z Maszkowic (1);

Paweł Marek OWSIAŹróNKA z Łącka i Katarzyna Maria TALAR z Maszkowic (2);

Dariusz DUMIŃSKI ze Świętochłowic i Zuzanna DEMSKA z Łącka (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 1. Trwają przygotowania do Świętojańskiego Dnia Rodzin. Gorąco prosimy o drobne rzeczy i gadżety, które będzie można przeznaczyć na loterię fantową. Ślicznie dziękujemy za wszystkie bony, upominki i gadżety już przekazane na loterię, za ofiary pieniężne i za dotychczasową pomoc i zaangażowanie w przygotowania. Dzisiaj także po Mszy św. Młodzież z Grupy Apostolskiej rozprowadzać będzie CEGIEŁKI na organizację tego wydarzenia.

 

 

Źródło: http://parafia.elacko.pl

Proponowane