Jazowsko – 29.05.2022

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
 2. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
 3. W poniedziałek przypada XX rocznica nadania Szkole Podstawowej w Kadczy imienia bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy na mszę św. na godz. 10.00 nie tylko społeczność szkolną, ale i mieszkańców Kadczy, absolwentów tej szkoły.
 4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 5. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
 6. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 15.00 zakończona nabożeństwem czerwcowym. Nabożeństwa czerwcowe od środy po Mszy św. wieczornej.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od 17:30; Brzyna 16:00 i Msza św. Adoracja SH NSPJ po Mszy św. wieczornej.
 8. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00, nie będzie Mszy św. Chrzcielnej!
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 11. Z mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione od 1 czerwca msze św. gregoriańskie: śp. Józef Hebda – ks. Robert Biel w Poznaniu; śp. Katarzyna Tokarz – Księża Chrystusowcy w Poznaniu; śp. Stanisław Szumacher – o. Krzysztof Mamala w Rzymie; śp. Piotr Wyrostek – o. Marek Kordecki w Rzymie; śp. Janina Basta – oo. Redemptoryści w Rzymie.

 

 

Źródło: http://parafiajazowsko.pl

Proponowane