Jazowsko 08.05.2022

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.
 2. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na biały tydzień na godz. 17:30.
 3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
 5. W piątek zapraszamy na wieczorną Mszę św i kolejną medytację biblijną przed Najświętszym Sakramentem prowadzoną przez wspólnotę Przymierza Rodzin „Mamre”.
 6. W przyszłą niedzielę odpust w Brzynie ku czci św. Andrzeja Boboli. Suma odpustowa o godz. 12:00.
 7. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy noszą i chcą nosić feretrony odbędzie się 14 maja w sobotę o godz. 9:00 w salce katechetycznej w budynku plebanii.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie parafii i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Prońska z Jazowska. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 

Źródło: http://parafiajazowsko.pl

Proponowane