Czarny Potok – 29.05.2022

O godz. 16.30 nabożeństwo majowe; a wieczorna msza św. połączona zostanie z Nieszporami.

Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez Nowennę.

Adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We wtorek o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. Dziękujemy wszystkim, którzy gromadzili się na tych nabożeństwach w kościele, przy kapliczkach i przydrożnych figurach.

Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie przed Mszą św. wieczorną – w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

W czwartek Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży niewiast Eugeniuszy Urbaniak.

W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością prywatnej adoracji, wspólnymi modlitwami oraz możliwością skorzystania z sakramentu pojednania – o poprowadzenie tej adoracji oraz modlitw do Miłosierdzia Bożego prosimy członków Parafialnego Oddziału Caritas, Akcji katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00 – zapisy w zakrystii do czwartku włącznie.

W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska, z lampionami do źródełka. Tam odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie. Braci Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II prosimy o przygotowanie rozważań różańcowych, oraz o niesienie figurki MB Fatimskiej.

Codziennie można korzystać z sakramentu pojednania przed pierwszym piątkiem miesiąca.

W piątek na Mszę św. i spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców uczniów klas trzecich i czwartych w sprawie wyjazdu pielgrzymkowego.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Jest to dzień wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy; jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię świętą wielkanocną; zbiórka do puszek na cele misyjne kościoła.

W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn i niewiast. Składka na tacę zostanie przeznaczona na cele gospodarcze parafii związane z budową świątyni sanktuaryjnej.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP, które w ramach Jubileuszu 100-lecia istnienia Sióstr Służebniczek w naszej Parafii, skierują do nas okolicznościowe słowo wraz z prezentacją Zgromadzenia.

W przyszła niedziele o godz. 11.30 ks. Krzysztof Kowalczyk – Neoprezbiter parafii Łukowica odprawi w naszej Parafii Mszę św. Prymicyjną

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu uczestniczyli w procesjach błagalnych w Dni Krzyżowe oraz Strażakom za zabezpieczenie procesji.

Dziękujemy także panom, którzy w ostatnim tygodniu pomagali przy układani desek.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy złożyli ofiary pieniężne na potrzeby parafii i kościoła. Dziękujemy również za złożone ofiary na budowę nowego kościoła – w ostatnim miesiącu – na budowę nowej świątyni złożyłoofiarę106 rodzin. Lista Darczyńców i Ofiarodawców znajduję się w gablocie parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz czasopism katolickich.

W tym tygodniu przypada

we środę wspomnienie św. Justyna, męczennika.

w piątek św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

Powierzajmy Panu Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Bolesnej wszystkich darczyńców i ofiarodawców z parafii pw.  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika – gdzie dziś ks. Proboszcz kwestuje na budowę sanktuarium, a którzy modlitwą i ofiarą wspierają budowę świątyni w naszej parafii.

ADORACJE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH MĘŻCZYZN I NIEWIAST

Poniedziałek

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – STANISŁAWA CHYCLAKA;

2/ RÓŻA MĘŻCZYZN – WŁADYSŁAWA STACHONIA;

3/ RÓŻA NIEWIAST – JÓZEFY BASIAGA;

4/ RÓŻA NIEWIAST – MARII MIKULEC;

5/ RÓŻA NIEWIAST – MARII TOKARCZYK.

Wtorek

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – MARIANA KAMIŃSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MATYLDY JODŁOWSKIEJ;

3/ RÓŻA NIEWIAST – MARII MIŚTAK;

4/ RÓŻA NIEWIAST – EUGENIUSZY URBANIAK.

Środa

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JANA KOSIKA;

2/ RÓŻA NIEWIAST – ANIELI KORNAŚ;

3/ RÓŻA NIEWIAST – HELENY POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – ALICJI WAJDA.

Czwartek

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – PAWŁA MACIEJOWSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – GRAŻYNY KOSZUT;

3/ RÓŻA NIEWIAST – JANINY POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – EWY WĄCHAŁA.

Piątek

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JÓZEFA PAWŁOWSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MARII KULAK;

3/ RÓŻA NIEWIAST – ZOFII POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – MARII WIŚNIEWSKIEJ.

Sobota

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JANA POTOŃCA;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MARII LEŚNIAK;

3/ RÓŻA NIEWIAST – KAROLINY RUMIAN;

4/ RÓŻA NIEWIAST – ELŻBIETY WITECKIEJ.

 

 

 

Źródło: http://www.parafiaczarnypotok.pl

Proponowane