Czarny Potok – 22.05.2022

O godz. 16.30 nabożeństwo majowe; a wieczorna msza św. połączona zostanie z Nieszporami.

Adoracje Najświętszego Sakramentu: od czwartku do soboty od godz. 17.00. Adoracje zakończymy (od godz. 17.30) nabożeństwem majowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Od poniedziałku do środy włącznie wraz z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, w sadownictwie, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

O godz. 17.00 w kościele rozpoczniemy tradycyjną procesję błagalną połączoną ze śpiewem litanii do wszystkich świętych, a następnie udamy się w procesji:

  • w poniedziałek do kapliczki na Wolicy, koło p. Tokarczyków;
  • we wtorek do kapliczki koło p. Florianów i Mrówków;
  • w środę do kapliczki koło p. Stachoniów i Gromalów.

(Tam odbędą się nabożeństwa majowe, a po powrocie do kościoła około godz. 18.00 Msza św.  Zachęcamy do licznego udziału w tych procesjach błagalnych, aby wypraszać dobre urodzaje oraz zachowanie od gwałtownych burz, niepogody i klęsk żywiołowych. Prosimy również o niesienie sztandarów i feretronów. Do kierowania ruchem prosimy: w poniedziałek strażaków z Olszany, we wtorek z Jastrzębia; a we środę z Czarnego Potoka).

W poniedziałek na Mszę św. i spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców uczniów klas trzecich i czwartych w sprawie wyjazdu pielgrzymkowego.

We środę na Mszę św. wieczorną oraz spotkanie zapraszamy Braci Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II (zapraszamy także chętne osoby, które chciałyby zaangażować się w działalność Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II w naszej parafii).

We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, gdzie będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać będziemy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

W tym dniu dziewczęta z DSM-u zapraszają Mamy naszej parafii na wspólną Eucharystię, a po Mszy św. na program słowno-muzyczny dedykowany wszystkim mamom. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W piątek w kościele parafialnym odbędzie się egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla uczniów klas siódmych: na godz. 15.30 – przychodzą uczniowie z Czarnego Potoka i Jastrzębia; a na godz. 16.15 z Jadamwoli i Olszany. Na egzamin uczniowie przychodzą punktualnie, w strojach odświętnych; prosimy również o obowiązkowe przybycie rodziców (bądź opiekunów).

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada:

  • we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;
  • we czwartek św. Filipa Nereusza, kapłana.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

Składamy serdecznie podziękowanie dla rodziny Pulit i Mikołajczyk za ofiarowane kwiaty do kapliczek siedmiu boleści MB oraz do figury Papieża na placu kościelnym.

W poniedziałek na godz. 7.30 w tartaku Tom-Trak w miejscowości Młyńczyska prosimy o pomoc w układaniu desek panów: Władysława Opyd i Krzysztofa Szubrycht.

Powierzajmy Panu Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Bolesnej wszystkich darczyńców i ofiarodawców z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pleśnej – gdzie dziś ks. Robert kwestuje na budowę sanktuarium, a którzy modlitwą i ofiarą wspierają budowę świątyni w naszej parafii.

We wtorek o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa i pogrzeb śp. + Zbigniewa Floriana (z Czarnego Potoka); o godz. 13.30 wprowadzenie do kościoła i modlitwa różańcowa. Dobry Jezu…

ADORACJE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH MĘŻCZYZN I NIEWIAST

Poniedziałek

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – STANISŁAWA CHYCLAKA;

2/ RÓŻA MĘŻCZYZN – WŁADYSŁAWA STACHONIA;

3/ RÓŻA NIEWIAST – JÓZEFY BASIAGA;

4/ RÓŻA NIEWIAST – MARII MIKULEC;

5/ RÓŻA NIEWIAST – MARII TOKARCZYK.

Wtorek

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – MARIANA KAMIŃSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MATYLDY JODŁOWSKIEJ;

3/ RÓŻA NIEWIAST – MARII MIŚTAK;

4/ RÓŻA NIEWIAST – EUGENIUSZY URBANIAK.

Środa

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JANA KOSIKA;

2/ RÓŻA NIEWIAST – ANIELI KORNAŚ;

3/ RÓŻA NIEWIAST – HELENY POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – ALICJI WAJDA.

Czwartek

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – PAWŁA MACIEJOWSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – GRAŻYNY KOSZUT;

3/ RÓŻA NIEWIAST – JANINY POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – EWY WĄCHAŁA.

Piątek

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JÓZEFA PAWŁOWSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MARII KULAK;

3/ RÓŻA NIEWIAST – ZOFII POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – MARII WIŚNIEWSKIEJ.

Sobota

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JANA POTOŃCA;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MARII LEŚNIAK;

3/ RÓŻA NIEWIAST – KAROLINY RUMIAN;

4/ RÓŻA NIEWIAST – ELŻBIETY WITECKIEJ.

 

Źródło: http://www.parafiaczarnypotok.pl

Proponowane